czwartek, 26 kwietnia 2012

Białe na czarnym / White on black

W szafie babci znalazłam kolejną tkaninę, tym razem cienką, ładnie opływającą sylwetkę, idealną na wiosnę i lato. Wybrałam mój ulubiony krój spódnicy z koła, materiału było sporo i Pani Krawcowa uszyła mi jeszcze bluzkę, którą wkrótce pokaże wam w stylizacji. Kołnierzyk należał do mojej babci i jak go znalazłam miał strasznie poszarpany brzeg przy szyi, doszycie białej matowej lamówki załatwiło sprawę. Skarpetki pochodzą z nowej kolekcji Marilyn i są przeurocze, ale mam wrażanie, że strasznie skracają i tak moje nie za długie nogi. Jestem ciekawa co Wy sądzicie o noszeniu skarpetek do butów na obcasie i spódniczki?


My granny's closet hides many treasures. I found there some fabric for this tailor-made skirt and I've chosen my favorite pattern - circle skirt. Fabric is thick and it flows beautifully on a body, it's perfect for spring and summer! The collar used to belong to my other granny and when I found it, it was jagged on the neck edge, my mom has added white lace and now I have beautiful vintage collar. I love those socks, but I’m wondering if they don't make my legs look shorter. I'm curious what do you think about wearing socks with heels and skirts or dresses?


kołnierzyk: po babci, sweterek: Marks & Spencer/ lumpeks, spódnica: Pani Krawcowa, skarpetki: Marilyn, buty: Wojas, torebka: po mamie

collar, handbag: vintage, sweater: Marks & Spencer/ thrift shop, skirt: tailor-made, socks: Marilyn, shoes: Wojas

W następnym poście!

Next time!


4 komentarze:

 1. The skirt is beautiful! I love socks, but I think they do shorten one's legs, which is so upsetting :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Uroczy zestaw;)
  Zapraszam do mnie;*
  http://mylifemydream-glambishion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. ostatnie zdjęcie - przepiękne - jak z innej epoki - fajnie otrzymałaś klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję bardzo za komplementy!!!

  OdpowiedzUsuń