niedziela, 17 czerwca 2012

Jeans twist

Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że już umiem posługiwać się maszyną (‘umiem szyć’ to jeszcze za dużo powiedziane;). Jestem niska i od zawsze moim problemem były za długie spodnie albo rękawy w marynarkach. Przed kursem musiałam zanosić niedopasowane rzeczy do krawcowej, teraz mogę zrobić to SAMA! Dzięki kursowi krawieckiemu poznałam także konstrukcje stroju i wiem teraz jak przerobić ubranie żeby lepiej leżało.
Kiedy znalazłam różowe, sprane jeansy na strychu w domu mojego chłopaka miały jeszcze długie nogawki. Od razu wiedziałam, że po skróceniu będą wyglądały dużo lepiej. Jeansy są marki Rifle i najprawdopodobniej pochodzą z lat 70-tych, bądź 80-tych, kiedy to były szczytem marzeń młodzieży, dostępnym tylko w Pewexach.

You can’t even imagine, how happy I am to know how to use sewing machine (if I said ‘I know how to sew’ it’d be an exaggeration ;) I’m short and I have always had a problem with too long sleeves and trouser-legs. Before taking up the sewing course I had to have all this unfitted things cut, now I can do it MYSELF! During sewing classes I have learnt to recognize clothes structures and now I know how to alter them to make them fit perfectly.
One day, when I found pink, washed-out jeans in the attic in my boyfriend’s house, they still had long legs. I knew from the beginning that they will look much better when I cut them. The jeans are of Rifle label, from 70’s or 80’s when the brand was very famous in eastern Europe and all young people wanted to have at least one pair of Rifle jeans.body/ jeans jacket/ shoes/ belt: thrift shop, bag: vintage, stawberry earings: gift from my mum 

 Next time!


3 komentarze:

 1. szorty świetne, ale obcięłabym je odrobinę i zostawiła postrzępione ;)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za sugestie! Zastanawiałam się, czy ich nie postrzępić;)

   Usuń